درمان زخم بستر مرحله 3

درمان زخم بستر مرحله 3

مراحل مختلفی از زخم بستر یا زخم فشاری وجود دارد که اگر تحت درمان قرار نگیرد به تدریج از یک خارش جزئی پوست به یک زخم باز و عفونی تبدیل می شود. سطح شدت این زخم ها وابسته به اقدامات درمانی اولیه، تشخیص تغییر رنگ ناحیه تحت فشار و یا در اصل شناسایی خود زخم، است. هرچه زخم بستر سریع تر شناسایی شود شدت درجه آن کم تر خواهد بود. به طور معمول، افراد مسن و یا افرادی که به علت جراحی و جراحت و یا یک بیماری خاص بستری هستند در معرض خطر ابتلا به زخم بستر می باشند. مرحله 3 زخم بستر به طور بسیار جدی از لحاظ پزشکی هشدار دهنده است، چرا که توسعه این مساله پزشکی نیاز به یک دوره طولانی درمانی همراه با هزینه های بالا دارد.

 

درمان زخم بستر مرحله 3

 

اگر عضو خانواده شما در معرض خطر زخم بستر قرار دارد، برای سلامتی او بسیار مهم است که زخم بستر به موقع تشخیص و تحت درمان قرار گیرد. از آنجا که زخم فشاری یا زخم بستر در مراحل اولیه به سرعت پیشرفت می کند، تشخیص زود هنگام و درمان مناسب می تواند از تمام عوارض جانبی پیشگیری کند. مرحله 3 زخم بستر تنها زمانی رخ می دهد که مرحله 1 و مرحله 2 زخم بستر، تحت مراقبت های پزشکی موثر و کافی قرار نگرفته باشند.

 

عوارض زخم بستر مرحله 3

زخم بستر مرحله 3، در اصل یک زخم کوچک و سایشی بوده که در نهایت به یک زخم عمیق در پوست بیمار تبدیل شده است. این زخم های عمیق یک عفونت دهانه ای را روی بافت بدن فرد شکل می دهند، در حالی که اگر درمان نشوند در طور زمان به بافت های مجاور پوست نیز سرایت می کنند. اغلب زخم بستر مرحله 3 با از دست رفتن ضخامت لایه غشایی پوست به علت ایجاد زخم توصیف می شوند، این به این معناست که لایه خارجی پوست و همچنین ماهیچه ها، تاندون ها و استخوان به علت باز شدن زخم به خطر افتاده اند. به طور کلی زخم بستر مرحله 3 فاصله ی زیادی با مرحله 4 ندارد، با این حال اگر متخصص زخم موفق به جلوگیری عفونت زخم با حذف بافت نکروزه به روش دبریدمان نشود، مانند درمان زخم بستر مرحله 4، نیاز به جراحی خواهید داشت. در حقیقت، درمان نامناسب زخم بستر مرحله 3 یا بالاتر، می تواند یک خطر مرگبار محسوب شود و هر ساله باعث مرگ ده ها هزار تن می شود.

 

درمان جراحی برای زخم بستر مرحله 3

درمان جراحی در مرحله 3 زخم بستر به طور کلی در صورتی در نظر گرفته می شود که زخم ها پس از مداخله پزشکی اولیه التیام نیابند و یا عفونت زخم با گذر زمان شدت یابد. به طور معمول، روش های جراحی مانند تغییر مسیر ادرار برای دور نگه داشتن هر نوع ضایعات فیزیکی از محل زخم ممکن است به درمان زخم بستر کمک کند.

علاوه بر این، مداخله نوع بازسازی پس از پاکسازی زخم ممکن است ضروری باشد. از طریق فرآیند بازسازی، زخم بستر به همراه بافت اطراف آن که ممکن است در نتیجه عفونت درمان نشده، آسیب دیده باشد، حذف می شود. بعد از پاکسازی منطقه آلوده، دکتر متخصص زخم بستر اقدام به بستن زخم خواهد کرد، که پیوند پوست برای بستن همیشگی زخم نیاز خواهد بود.

 

پیشگیری از زخم بستر مرحله 3

بدیهی است که درمان جراحی یک راه حل دردناک و تهدیدآمیز برای بیمار است که اگر مراقبت مناسب فراهم شود ممکن است بتوان از آن جلوگیری کرد. مهم است به خاطر داشته باشید که زخم بستر قابل پیشگیری است، اگر که قبل از اینکه شدت یابد تحت درمان قرار بگیرد. بنابراین اولین گام در پیشگیری از زخم بستر، معاینه منظم پوست خود، بیمار یا اعضای خانواده شما که در مدت زمان طولانی در بستر یا بر روی صندلی چرخدار می ماند، است. فعالیت منظم، تغییر موقعیت بدن، تغذیه مناسب و تمیز نگهداشتن پوست مراحل ضروری برای پیشگیری از بروز زخم فشاری است.

 

کلینیک درمان زخم بستر:

درمان زخم بستر

درمان سوختگی

وکیوم تراپی زخم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *